سوییچ های سیسکو سری ۶۸۰۰، غول های شبکه

چند هفته پیش شرکت معتبر سیسکو سری سوییچ های ۶۸۰۰ را معرفی نمود.مدل های سوییچ سری ۶۸۰۰ عبارتند از ۶۸۰۷-XL ،۶۸۸۰-X و ۶۸۰۰ia. سری ۶۸۰۰ سیسکو محصول پیشرفته سری قبلی سوییچ های سیسکو یعنی ۶۵۰۰ هست که در حدود ۱۰ سال پیش معرفی شد. سیسکو ۶۸۰۰ قابلیت ارسال اطلاعات با سرعت های ۱۰۰/۴۰/۱۰ گیگابیت بر ثانیه را دارا میباشد که نشان دهدنده قدرت پردازش این سری سوییچ را نشان میدهد. سوییچ های سری ۶۸۰۰ از قابلیت Cisco ONE برخوردار میباشند که پاسخی برای نیاز ادمین های شبکه به SDN میباشد. به همین دلیل بسیاری از وظایفی را که سخت افزار به عهده دارد بصورت مرکزی توسط نرم افزار کنترل میشود.

6800-series-family-large

مدل ۶۸۰۷-XL ماژولار میباشد و ۷ Slot برای ماژول های مورد نیاز تعبیه شده و اندازه شاسی سوییچ نیز ۱۰ RU میباشد. هر Slot به میزان ۸۸۰ Gbps ترافیک را پشتیبانی میکند و در مجموع این سوییچ Throughput ای معادل ۱۱٫۴ Tbps را که میزان  بالاتری نسبت به سوییچ ۱۰۵۰۰ HP و EX9200 Juniper  را داراست.

مدل ۶۸۸۰-X دارای ۳ Slot برای ماژول های مختلف میباشد. اندازه این سوییچ سیسکو ۴٫۵RU و Supervisor آن نیز ثابت هست و قابل تغییر نیست. بر روی سوییچ ۶۸۸۰-X میتوان تا ۸۰ پورت ۱۰ گیگی و یا ۲۰ پورت ۴۰گیگی گذاشت. همچنین Supervisor آن نیز ۱۶ پورت ۱۰گیگی را نیز دارا میباشد. این سوییچ برای ارگان هایی با اندازه متوسط طراحی شده است.

مدل ۶۸۰۰ia ماژولار نیست و ۴۸ پورت ۱گیگی و ۲پورت up link با پهنای باند ۱۰گیگی را دارا میباشد.

تاریخ ارائه به بازار سری سوییچ ۶۸۰۰ سیسکو اواخر آبان ماه اعلام شده و قیمت سری های آن نیز از ۴۰۰۰۰دلار شروع میشود.

مطالب مرتبط